Google Keep yola Google Keep Notlar ismiyle devam edecek

Google Keep yola Google Keep Notlar ismiyle devam edecek

Google bir süredir kendi geliştirdiği uygulamaları Material Design ilkeleri çerçevesinde makyajlıyor. Söz konusu çalışmalarda sıra not alma ve liste oluşturma uygulaması Keep’e gelmiş gibi görünüyor. Son zamanlarda kazandığı yeni özelliklerle daha yetenekli bir üretkenlik aracına dönüşen Google Keep, yeni bir görünümden önce yeni bir isme kavuşuyor.

Yapılacak değişiklikle birlikte uygulama, yola “Google Keep Notlar” ismiyle devam edecek. Bu değişiklik çok büyük gibi görünmese de, Keep’i Google Play Store ve iTunes App Store’da biraz daha öne çıkarma potansiyeli taşıyor. Kullanıcılar, Keep’in yeteneklerine sahip uygulamaları ararken genellikle “not, notlar veya not almak” gibi terimlerden yararlanıyor.

Yapılan isim değişikliği henüz mobil uygulama mağazalarına yansımış değil. Servisin masaüstü versiyonuna erişim için de hâlâ keep.google.com adresi kullanılıyor. Ancak yeni ismi Gmail, Google Takvim ve Google Dokümanlar uygulamalarındaki yan panellerde görmek mümkün oluyor. Google’ın Görevler uygulamasıyla arasındaki çizgiyi daha net çizmek adına Google Keep adının yanına Notlar kelimesini eklemiş olabileceği belirtiliyor.

Google Keep Notlar uygulamasının Material Design çerçevesinde makyajlanmasının da önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi bekleniyor. İnternet devi söz konusu yaklaşımı çerçevesinde Fotoğraflar, Hesap Makinesi ve Kişiler gibi uygulamalarının görünümünü yenilemişti.